|
Avtor
|
Komentar
|
yurko
Veni, vidi, idi
Posts: 1038
(4/3/04 15:41)
|
Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
|
yurko
Veni, vidi, idi
Posts: 1039
(4/3/04 16:19)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Dodajam link na občinske spletne strani:
www.tolmin.si/aktualno/ogled/3/
|
SFronta
Enfant terrible
Posts: 2865
(4/3/04 23:13)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
No, končno so začeli razmišljati, kot je treba. Najprej se naredi popis in ovrednotenje "osnovnih sredstev". Make an inventory and protect.Citat: Podobna gneča je v Pologu, kjer je tolminsko turistično društvo zaskrbljeno za usodo cerkvice pod Javorco.
Naj v svojem in imenu drugih izrazim upravičeno zaskrbljenost, da bi tolminsko turistično društvo znova naredilo kakšno neumnost v obliki horukovskega in nestrokovnega poseganja v dediščino.
Upamo, da nam za cerkvico na Javorci ne bo treba znova pisati spodnjega članka (Delo Znanost, 5. maj 1999) in opozarjati na (ne)avtentičnost obnove.
Tudi fotka od 305-ke je še vedno on-line, ena njena A4 preslikava pa se praši v Tolminskem muzeju.
Edited by: SFronta at: 7/3/04 9:24
|
SFronta
Enfant terrible
Posts: 2884
(7/3/04 10:23)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Bojan je poslal še dve zanimivi fotki. Na prvi se lepo vidijo lesena ograja in celo okrasni grmički, o katerih je bilo govora v članku ob Davidovi fotki.
Več o fotkah bo napisal Bojan. Bojan, lahko narediš boljši preslikavi - vsake fotke posebej?
Edited by: SFronta at: 7/3/04 10:25
|
Anze
Mortaio 58
Posts: 95
(7/3/04 13:25)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
V I.G je kar nekaj fotk Javorce med vojno, ali jih dam gor?
|
SFronta
Enfant terrible
Posts: 2887
(7/3/04 13:27)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Citat: V I.G je kar nekaj fotk Javorce med vojno, ali jih dam gor?
Kako moreš vprašati kaj takega!?
|
Anze
Mortaio 58
Posts: 96
(7/3/04 14:46)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Slikce so prišle.
Ostale slikce pa so tukaj
foto.volja.net/view-album.php?lang=slo&album_id=5595
Edited by: SFronta at: 7/3/04 15:50
|
SFronta
Enfant terrible
Posts: 2892
(7/3/04 15:53)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Tale je neverjetna!
Sem jih še malo popravil...
drustvo-soskafronta.si/depo/javorca_anze1.jpg
drustvo-soskafronta.si/depo/javorca_anze2.jpg
drustvo-soskafronta.si/depo/javorca_anze3.jpg
drustvo-soskafronta.si/depo/javorca_anze4.jpg
Edited by: SFronta at: 7/3/04 16:18
|
yurko
Veni, vidi, idi
Posts: 1047
(7/3/04 16:31)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Citat: Tale je neverjetna!
Pogreb?
|
305
dr. Soška Fronta
Posts: 1039
(8/3/04 17:24)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Na katero pokopališče?
|
yurko
Veni, vidi, idi
Posts: 1063
(8/3/04 18:10)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Najbrž so jih pripeljal "od zgoraj" in jih po maši peljali "dol". Ne verjamem, da so jih nazaj gor vlekli.
|
bojan22
Regimentsarzt
Posts: 138
(8/3/04 22:16)
|
Pokopališče
Pa kam? Če vam povem eno resnično od cca 5-10 let nazaj, ne boste verjeli.
|
yurko
Veni, vidi, idi
Posts: 1065
(8/3/04 22:46)
|
Re: Pokopališče
Citat: Pa kam?
Sem.
Anže, bi preveril datume IG-jev z objavljenimi fotkami? Ne bi rad, da predstavljajo isti pogreb in da mi tega ne vemo.
|
Anze
Mortaio 58
Posts: 101
(9/3/04 23:44)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Ne boste vrjeli slika pogreba je v tejle številki
community.webshots.com/photo/116988997/116989231HmPQBG
Glej sliko levo zgoraj.
Iz 19.juluja 1917, letnik III št. 46
Ker je na prvi strani cela fotoreportaža iz Tolminskega mostišča, lahko sklepamo,da sta bili sliki posneti istočasno. Glede zamika objav slik v I.G bi rekel, da so bile posnete v maju ali juniju 1917.
Popravil šumnike. T.
Edited by: SFronta at: 10/3/04 7:07
|
yurko
Veni, vidi, idi
Posts: 1068
(10/3/04 0:01)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Dobro, tole vemo (glej link pod "mojo" fotko). Bolj me zanima, če je tudi tale slika Javorce v isti ali sosednji številki.
|
SFronta
Enfant terrible
Posts: 2937
(10/3/04 1:40)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Anže, klikni semkaj. BTW: statistika obiska kaže, da se verjetno piše novi Osir tantadruj.
|
Anze
Mortaio 58
Posts: 102
(10/3/04 5:58)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Yurko!
Slika nošenja krst po stopnišču na Javorci je v isti številki!!
|
SFronta
Enfant terrible
Posts: 2941
(10/3/04 7:13)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Prva in peta fotka in tale Javorca so potem verjetno isti dogodek.
|
yurko
Veni, vidi, idi
Posts: 1069
(10/3/04 8:28)
|
Re: Začelo se je s cerkvico Javorca - Delo, 3.3.2004
Odlično!
|